O Mnie

“Próbowałeś leków, alkoholu, poradników, terapii, odsuwałeś się od świata, leżałeś w  łóżku, unikałeś trudnych sytuacji, krytykowałeś siebie, obwiniałeś swoich rodziców, szukałeś czegoś, co cię rozproszy, usiłowałeś zmienić przeszłość, chciałeś się zorientować, dlaczego jesteś taki, jaki jesteś, starałeś się ciągle być zajęty, chodziłeś na kursy samorozwoju… 

Idę o zakład, że robiłeś jeszcze mnóstwo innych rzeczy. Nikt więc nie może powiedzieć, że jesteś leniwy! Zdecydowanie poświęciłeś mnóstwo czasu, wysiłku i  pieniędzy, żeby pozbyć się wszystkich tych myśli i uczuć. One jednak ciągle wracają.”

Russ Hariss “Zrozumieć ACT”

Chociaż właśnie takie strategie podpowiadał Ci Twój umysł, to one najwyraźniej nie przynoszą pożądanych efektów. Zresztą jak mogłoby być inaczej skoro rozwiązania problemów podsuwa Ci ten sam umysł, który jest za nie odpowiedzialny.

Chyba nie chcesz dłużej robić tego, co nie działa, prawda?

Nazywam się Mateusz Buda

Jestem psychologiem, coachem i psychoterapeutą CBT w trakcie szkolenia

Na co dzień współpracuję z ludźmi, którzy wykorzystują psychodeliki (zarówno pełne doświadczenia, jak
i mikrodawki) w celach samorozwojowych i terapeutycznych

W 2022 roku otrzymałem wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę dyplomową za swoją pracę magisterską pod tytułem “Wpływ zażywania substancji psychodelicznych na subiektywną ocenę nastroju oraz objawów depresji i lęku”.

W mojej pracy badawczej udało mi się wykazać, że psychodeliki zażywane w bezpiecznych, kontrolowanych okolicznościach doprowadziły do zmniejszenia objawów depresyjnych, lękowych oraz do zwiększenia ilości doświadczanych emocji pozytywnych. Możesz ją przeczytać tutaj

Źródło profil FB AFM w Krakowie
Źródło profil FB AFM w Krakowie

Jestem również autorem 
“Kompendium o Mikrodawkowaniu”
czyli pierwszego i obecnie najbardziej kompleksowego kompendium 
na polskim rynku wyjaśniającego wielopoziomowo czym jest mikrodawkowanie, jakie wiążą się z nim zagrożenia i jak w praktyce wygląda taki proces na przykładzie kilku case studies. 

JAK PRACUJĘ

Pomimo tego iż terapia poznawczo-behawioralna jest mi najbliższa, w żadnym wypadku nie zamykam się na inne nurty.

Zdecydowanie najwięcej znajdziesz u mnie podejścia ACTowego.
ACT wyróżnia przede wszystkim to, że pozwala prowadzić życie spójne z wartościami klienta POMIMO objawów, które do tej pory wydawały się być przeszkodą nie do przejścia. Pomaga w tym umiejętność zwana elastycznością emocjonalną, której uczymy się podczas wspólnej pracy.

Korzystam również z elementów Terapii Skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz narzędzi coachingowych.

Dotychczasowe doświadczenie jak i najnowsze badania pokazały mi, że najskuteczniejsze wykorzystanie doświadczenia psychodelicznego polega na wpleceniu w proces terapeutyczny, dlatego też do substancji tych podchodzę jak do ELEMENTU procesu, a nie celu samego w sobie.

Jestem zwolennikiem zdecydowanego działania dlatego tak szybko, jak to możliwe przejdziemy do konfrontacji z Twoimi “demonami”

Zdecydowanie najlepsze efekty uzyskuje z osobami, które bardziej niż na niekończące grzebanie w przeszłości są gotowe na jej akceptacje, aby móc budować siebie i swoją przyszłość.

SKĄD MOJE ZAINTERESOWANIE PSYCHODELIKAMI?

Od zawsze wolałem iść pod prąd i wbrew temu, co wszelkiej maści “autorytety” kazały mi uważać za dogmat, często schodziłem z utartej ścieżki.

Już po pierwszym doświadczeniu psychodelicznym zauważyłem jak ogromny jest potencjał tych substancji w kontekście terapeutycznym.

Link do tego wpisu znajdziesz tutaj

Przez kolejną dekadę eksperymentowałem z nimi na wiele różnych sposobów, coraz bardziej utwierdzając się w tym, że odpowiednio i rozsądnie używane mogą być kluczem do “zrozumienia siebie” oraz swoich zachowań, a co za tym idzie do świadomego podejmowania działań spójnych z moimi wartościami.

OBSZARY WSPÓŁPRACY

Na co dzień pracuję z osobami, które korzystają bądź zamierzają korzystać z psychodelików w celach samorozwojowych i terapeutycznych. 

Oprócz psychologicznego przygotowania i Integracji doświadczeń psychodelicznych pracuję z klientami w obszarze: 

PSYCHOLOGIA

COACHING

Doświadczenie pokazuje jednak, że w praktyce wszystkie elementy wpływają na siebie wzajemnie.