O mnie

“Próbowałeś leków, alkoholu, poradników, terapii, odsuwałeś się od świata, leżałeś w  łóżku, unikałeś trudnych sytuacji, krytykowałeś siebie, obwiniałeś swoich rodziców, szukałeś czegoś, co cię rozproszy, usiłowałeś zmienić przeszłość, chciałeś się zorientować, dlaczego jesteś taki, jaki jesteś, starałeś się ciągle być zajęty, chodziłeś na kursy samorozwoju… 

Idę o zakład, że robiłeś jeszcze mnóstwo innych rzeczy. Nikt więc nie może powiedzieć, że jesteś leniwy! Zdecydowanie poświęciłeś mnóstwo czasu, wysiłku i  pieniędzy, żeby pozbyć się wszystkich tych myśli i uczuć. One jednak ciągle wracają.” Russ Harris „Zrozumieć Act”

Chociaż właśnie takie strategie podpowiadał Ci Twój umysł, to one najwyraźniej nie przynoszą pożądanych efektów. Zresztą jak mogłoby być inaczej skoro rozwiązania problemów podsuwa Ci ten sam umysł, który jest za nie odpowiedzialny.

 Chyba nie chcesz dłużej robić tego, co nie działa, prawda?

Mam, na imię Mateusz.

Jestem studentem psychologii oraz przyszłym terapeutą CBT.

Pomimo tego iż terapia poznawczo-behawioralna jest mi najbliższa, w żadnym wypadku nie zamykam się na inne nurty.

Od zawsze irytowała mnie aura niedostępności psychoterapii dla zwykłego człowieka. 

Moim celem jest uświadomienie ludziom iż terapia to nie ostateczność, kiedy stoisz już na krawędzi, a element dbania o siebie tak samo jak aktywność fizyczna, czy badania kontrolne.

Moim celem jest otworzenie psychoterapii na ludzi. Mam wizje w której KAŻDY człowiek raz na kilka lat przechodzi cykl co najmniej kilku spotkań, gdzie może spojrzeć na siebie i swoje życie z dystansu i na spokojnie zastanowić się czy wszystko zmierza w dobrym dla niego kierunku.

Jeśli tak, to z poczuciem spokoju i z przypływem świeżych sił kontynuuje swoją drogę. Jeśli nie to z pomocą terapeuty zaczyna  pracę nad konkretnymi problemami, które w sposób znaczący podniosą jego jakość życia. 

Uważam, że powinno skończyć się z wielomiesięcznymi jałowymi rozmowami, a zamiast tego skupić się na efektywnym rozwiązywaniu problemów i dawaniu konkretnej wartości do ich życia.

Stawiam dobro klientów ponad wszystko, w tym prawo, dlatego również  jestem zwolennikiem terapii z użyciem psychodelików jak i integrowania doświadczeń psychodelicznych.

Prywatnie interesuje mnie aktywność fizyczna, biohacking, psychologia oraz filozofia.

Najprościej skontaktować się ze mną na kontakt@terapianowoczesna.pl lub klikając Kontakt