O Mnie

“Próbowałeś leków, alkoholu, poradników, terapii, odsuwałeś się od świata, leżałeś w  łóżku, unikałeś trudnych sytuacji, krytykowałeś siebie, obwiniałeś swoich rodziców, szukałeś czegoś, co cię rozproszy, usiłowałeś zmienić przeszłość, chciałeś się zorientować, dlaczego jesteś taki, jaki jesteś, starałeś się ciągle być zajęty, chodziłeś na kursy samorozwoju… 

Idę o zakład, że robiłeś jeszcze mnóstwo innych rzeczy. Nikt więc nie może powiedzieć, że jesteś leniwy! Zdecydowanie poświęciłeś mnóstwo czasu, wysiłku i  pieniędzy, żeby pozbyć się wszystkich tych myśli i uczuć. One jednak ciągle wracają.”

Russ Hariss “Zrozumieć ACT”

Chociaż właśnie takie strategie podpowiadał Ci Twój umysł, to one najwyraźniej nie przynoszą pożądanych efektów. Zresztą jak mogłoby być inaczej skoro rozwiązania problemów podsuwa Ci ten sam umysł, który jest za nie odpowiedzialny.

Chyba nie chcesz dłużej robić tego, co nie działa, prawda?

Nazywam się Mateusz Buda

Jestem psychologiem, coachem i psychoterapeutą CBT w trakcie szkolenia

Na co dzień współpracuję z ludźmi, którzy wykorzystują psychodeliki (zarówno pełne doświadczenia, jak
i mikrodawki) w celach samorozwojowych i terapeutycznych.

Pomagam również osobom, które nabawiły się problemów psychicznych po trudnych doświadczeniach z tymi substancjami.

W 2022 roku otrzymałem wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę dyplomową za swoją pracę magisterską pod tytułem “Wpływ zażywania substancji psychodelicznych na subiektywną ocenę nastroju oraz objawów depresji i lęku”.

W mojej pracy badawczej udało mi się wykazać, że psychodeliki zażywane w bezpiecznych, kontrolowanych okolicznościach doprowadziły do zmniejszenia objawów depresyjnych, lękowych oraz do zwiększenia ilości doświadczanych emocji pozytywnych. Możesz ją przeczytać tutaj

Źródło profil FB AFM w Krakowie
Źródło profil FB AFM w Krakowie

Jestem również autorem 
“Kompendium o Mikrodawkowaniu”
czyli obecnie najbardziej kompleksowego omówienia zjawiska nazywanego “mikrodawkowaniem psychodelików”

Dostęp do tego szkolenia, ze względu na tematykę nie jest jednak obecnie publicznie dostępny

 

JAK PRACUJĘ

Pomimo tego iż terapia poznawczo-behawioralna jest mi najbliższa, w żadnym wypadku nie zamykam się na inne nurty.

Zdecydowanie najwięcej znajdziesz u mnie podejścia ACTowego.

ACT wyróżnia przede wszystkim to, że pozwala prowadzić życie spójne z wartościami klienta POMIMO objawów, które do tej pory wydawały się być przeszkodą nie do przejścia. Pomaga w tym umiejętność zwana elastycznością emocjonalną, której uczymy się podczas wspólnej pracy.

Korzystam również z elementów klasycznego CBT,  Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz narzędzi coachingowych.

Jestem zwolennikiem zdecydowanego działania dlatego tak szybko, jak to możliwe przejdziemy do konfrontacji z Twoimi “demonami”

Zdecydowanie najlepsze efekty uzyskuje z osobami, które bardziej niż na niekończące grzebanie w przeszłości są gotowe na jej akceptacje, aby móc budować siebie i swoją przyszłość.

SKĄD MOJE ZAINTERESOWANIE PSYCHODELIKAMI?

Link do tego wpisu znajdziesz tutaj

Zaczynałem jak wiele osób w moim ówczesnym środowisku od nieodpowiedzialnego używania tych substancji.

Brak przygotowania, nieświadomość tego co może mnie czekać, a później oczekiwanie magicznej zmiany, która po prostu na mnie spłynie.
Sporo czasu mi zajęło, aby zrozumieć gdzie leży problem

Przez kolejną dekadę eksperymentowałem z nimi na wiele różnych sposobów, zaczynając od hurraoptymizmu, poprzez zwątpienie, a kończąc w miejscu gdzie widzę je “jedynie” jako potencjalne narzędzie.

Jestem zwolennikiem podejścia naukowego dzięki któremu będziemy mogli zrozumieć lepiej ich potencjał oraz skutki uboczne o których wciąż niewiele wiemy.

Zdaję sobie jednak sprawę jak trudne jest badanie umysłu i jak wiele jest przed nami do odkrycia. Obecnie więc staram się przekazywać podejście, którego głównym celem jest zmniejszanie ryzyka i unikanie zagrożeń przez ludzi, którzy albo zdecydowali się z tych substancji skorzystać albo cierpią na efekty uboczne po trudnym doświadczeniu psychodelicznym

OBSZARY WSPÓŁPRACY

 

Oprócz psychologicznego przygotowania i Integracji doświadczeń psychodelicznych pracuję z klientami w obszarze: 

PSYCHOLOGIA

COACHING