bezpłatna pomoc psychologiczna w kontekście psychodelików

Potrzeba bezpłatnej pomocy psychologicznej w obszarze psychodelików

Regularnie dostaję pewien typ wiadomości

Zazwyczaj są to dość niepokojące i chaotyczne próby uzyskania informacji na temat tego jak wyleczyć XYZ, jak pomóc partnerowi za pomocą psychodelików czy też jak poradzić sobie po ciężkim doświadczeniu.

Zazwyczaj bije z nich ogromna desperacja i zrezygnowanie

Kiedy staram się odpowiedzieć zgodnie z prawdą, że nie jestem w stanie pomóc osobie o której nic nie wiem i próbuję przekierować ją do profesjonalisty, który wiem, że mógłby udzielić doraźnej pomocy zazwyczaj albo kontakt się urywa albo otrzymuję odpowiedź “nie stać mnie, muszę znaleźć inne rozwiązanie”

Kiedy mówimy o rosnącej potrzebie wsparcia psychicznego i tego dlaczego wiele osób nawet nie podejmuje próby jej uzyskania zapominamy o tak błahym powodzie jak…koszty.

Kiedy zejdziemy do niszy psychodelicznej mamy problem jeszcze większy niż gdziekolwiek indziej. Tutaj oprócz braku specjalistów, dochodzi też strach przed byciem ocenionym czy też byciu pociągniętym do odpowiedzialności za pomysł aby skorzystać z psychodelików w celu pomocy sobie czy komuś bliskiemu.

Takie osoby nie skorzystają z bezpłatnej porady na NFZ ponieważ na 99% nie spotka się ona ze zrozumieniem o braku kompetencji w tej dziedzinie nie wspominając

Efekt jest taki, że jest cała masa osób, które co prawda usłyszały o potencjale terapii psychodelicznej, czy to z Netflixa, internetu czy też od znajomych jednak nie stać ich na to aby skonsultować się z kimś kompetentnym.

Stąd prosta droga do radzenia się osób na różnych grupach, znajomych “którym to pomogło” czy też po prostu eksperymentowania na sobie.

Dlatego jestem pod ogromnym wrażeniem inicjatywy Polskiego Towarzystwa Integracji Psychodelicznej, które regularnie organizuje bezpłatne spotkania właśnie dla tego typu osób – na które można zapisać się tutaj

Piszę ten post z dwóch powodów

Po pierwsze aby promować tę inicjatywę i zachęcić innych do tego samego

Po drugie aby dowiedzieć się czy znasz inne tego typu inicjatywy? Chodzi przede wszystkim o pomoc oferowaną przez psychologów

Chętnie je również podpromuję bądź wesprę w inny sposób

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x