jak działają psychodeliki

#relacja Zmiana perspektywy

Zastrzeżenie! Psychodeliki są w dużej mierze nielegalnymi substancjami i nie zachęcamy ani nie tolerujemy ich używania tam, gdzie jest to niezgodne z prawem. Akceptujemy jednak przypadki nielegalnego używania narkotyków i uważamy, że oferowanie odpowiedzialnych informacji na temat redukcji szkód jest niezbędne do zapewnienia ludziom bezpieczeństwa. Z tego powodu niniejszy dokument ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób decydujących się na stosowanie tych substancji.

Substancja: lemon tek z 2g suszonych cubensisów

Mikrodawkowanie/Pełne dawki Pełna dawka 

Zdiagnozowane zaburzenie: brak diagnozy – stany depresyjne 

Który aspekt życia się polepszył: Samopoczucie, zdrowie fizyczne, produktywność, finanse, relacje

Opis

Zimą często dopadały mnie stany depresyjne, chodzenie do pracy było udręką. Męczyły mnie też problemy związane z bólem. Napięcie szyi karku związane było z dużą ilością pracy siedzącej.

Intencją na tripa było przyjrzenie się swojej sytuacji z innej perspektywy, znalezienie przyczyn mojej depresji. 

Większość tripa przeleżałem w łóżku, słuchając wcześniej przygotowanej muzyki. Mocno wyczuwałem się w myśli i emocje jakie się pojawiały.  

Od dłuższego czasu czułem, że męczę się w obecnej pracy. Myślałem o jej zmianie, ale nie miałem na to siły. Na tripie wszystko się zmieniło – mój stosunek i emocje z nią związane.

Zdałem sobie sprawę, że mogę zrezygnować z pracy nawet jutro i to będzie OK, dam sobie radę , życie się nie zawali. Znajdę inny sposób na zarabianie pieniędzy.

Dzięki temu zniknęło emocjonalne napięcie związane z przymusem chodzenia do pracy.

Następnego dnia po tripie analizowałem tą myśl, i zastanawiałem się co mogę robić alternatywnego aby zarabiać pieniądze. Z biegiem czasu zdałem sobie sprawę, że moja praca jest stosunkowo lekka w porównaniu do alternatyw.

Zdałem sobie sprawę, że CHCĘ i wybieram chodzenie na etat, aby łatwo zdobyć pieniądze które mogę wydać na przyjemności i zainwestować, a nie że MUSZĘ chodzić bo tego oczekuje ode mnie społeczeństwo.

Ta sytuacja wraz z kilkoma innymi przebłyskami zmniejszyła cierpienie psychiczne jakiego doświadczałem  i dała nadzieję że mogę sterować  życiem tak, jak będę chciał.

Poczucie depresji minęło, myślę że jest to również związane ze słońcem i rowerem. W pracy czuję się luźno, doceniam to że praktycznie bez wysiłku poświęcając czas jestem zarobić pieniądze, które chętniej wydaje na przyjemności i inwestycje (po perspektywie rzucenia pracy, mam wrażenie że każdy dzień pracy to te 250 zł które mogę wydać ).

Co do efektywności, mam większa motywację do prowadzenia tematów ponieważ mam więcej energii, wolę coś robić niż tylko przesiedzieć 8h.

Ale myślę że to też wynik terapii, same grzyby pomogły zmienić perspektywę, która była dla mnie toksyczna.

Mój komentarz

Bardzo podoba mi się w tej relacji to, że pokazuje, że nie każdy trip musi kończyć się przełomem po którym całkowicie postanawiamy zmienić swoje dotychczasowe życie.

Czasem wystarczy zmiana perspektywy aby docenić to co mamy i wykorzystać to jako zasób w dalszej drodze.

4.8 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x