wykład psychodeliki

[AUDIO] Poprowadziłem wykład o psychodelikach

Zastrzeżenie! Psychodeliki są w dużej mierze nielegalnymi substancjami i nie zachęcamy ani nie tolerujemy ich używania tam, gdzie jest to niezgodne z prawem. Akceptujemy jednak przypadki nielegalnego używania narkotyków i uważamy, że oferowanie odpowiedzialnych informacji na temat redukcji szkód jest niezbędne do zapewnienia ludziom bezpieczeństwa. Z tego powodu niniejszy dokument ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób decydujących się na stosowanie tych substancji.

Kiedy wybierałem temat swojej pracy magisterskiej i zdecydowałem się zbadać jak psychodeliki wpływają na depresję i lęk wszyscy mi to odradzali

“W Polsce nie ma źródeł”, “gdzie znajdziesz grupę badawczą?”, “co na to komisja etyczna”, “po co robisz sobie pod górkę, wybierz coś łatwiejszego”

Jedną z rzeczy której się nauczyłem, to to że jeśli podejmę decyzję, która jest ze mną spójna, to później bez względu na konsekwencje jestem coś w stanie dobrego z tego wynieść.

Czułem, że w tym przypadku będzie podobnie. Wbrew wszystkiemu, pisanie szło mi tak sprawnie, że pracę oddałem i obroniłem z wyróżnieniem jako jeden z pierwszych na roku. To był jednak dopiero początek

Skłamałbym, że nie byłem zaskoczony, kiedy dostałem maila, że moja praca została wyróżniona jako najlepsza praca w tym roku akademickim.

W prawdziwym szoku jednak byłem, kiedy jakiś czas później na maila dostałem zaproszenie do… poprowadzenia wykładu

Pierwsza reakcja była oczywista. Ukłucie strachu, a po nim natłok myśli “nie umiem, nie wiem jak to się robi, boję się, nie mam czasu”. Po chwili pomimo, że umysł wypluwał coraz to więcej powodów dla których miałbym odmówić napisałem “Oczywiście, bardzo chętnie”.

O dziwo, przez kolejne tygodnie niewiele o tym myślałem. Jednak dwie godziny przed samym wykładem ogarnęła mnie taka fala stresu, że zacząłem żałować swojej decyzji. Zgodnie jednak z zasadą “opór wyznacza kierunek” pojawiłem się na miejscu.

Skupiłem się na tym na co mam wpływ i zaprezentowałem

-obecny stan kryzysu psychicznego na świecie

-dlaczego tak trudno leczy się depresje

-od jak dawna ludzkości znane są psychodeliki

-jak badacz z Kanady chciał za pomocą LSD wywoływać u alkoholików “delirium”

-potencjał i bezpieczeństwo terapii psychodelicznej

-wyniki swoich badań

Na końcu dodatkowo odbył się panel pytań i odpowiedzi (tutaj jednak potrzebujesz słuchawek, aby usłyszeć pytania)

Zapraszam do odsłuchu tutaj

P.S

Wszystkie źródła jakich używałem są w mojej pracy mgr (kilkadziesiąt pozycji). Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać, wyślę Ci listę książek i badań.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x